תכירו: ראש אגף המבצעים ונספח ההגנה בוושינגטון

תת-אלוף עודד בסיוק (ראש אגף המבצעים) ותת-אלוף הדי זילברמן (נספח ההגנה בוושינגטון) הועלו לדרגת אלוף

מימין: הדי זילברמן ועודד בסיוק. תמונות: דובר צה״ל 

דובר צה"ל מוסר כי תת-אלוף עודד בסיוק ותת-אלוף הדי זילברמן הועלו לדרגת אלוף אמש (א'), בטקס שנערך במחנה רבין (הקריה), בתל-אביב. הטקס נערך בראשות שר הביטחון, מר בני גנץ, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ובנוכחות חברי פורום מטכ''ל ומשפחות מקבלי הדרגות.

כמו כן, במהלך הטקס תת-אלוף רן כוכב (רנכו) מונה על ידי שר הביטחון והרמטכ״ל לתפקיד דובר צה״ל ולחבר בפורום המטה הכללי. תא״ל כוכב החל את תפקידו אתמול. אלוף בסיוק עתיד להיכנס לתפקיד ראש אגף המבצעים בשבוע הקרוב ואלוף זילברמן עתיד להיכנס לתפקיד נספח ההגנה בוושינגטון בחודש הקרוב.

מדברי שר הביטחון: "אני מבקש לנצל את ההזדמנות להודות לכם המפקדים בהובלת הרמטכ"ל על העשייה הביטחונית במבצע שומר החומות שהראה איך חזון מבצעי הופך למעשה צבאי ויכולות בשטח. רן, אתה תצטרך לעבור מטילים למילים, בעוד שנספח צה"ל בוושינגטון, האלוף הדי זילברמן, יצטרך להפוך מילים לטילים ולשמור על היחסים החשובים והאסטרטגיים עם ארה"ב. 

״אלוף בסיוק, בין המילים לטילים, מה שמנצח הוא המעשים, ואני סומך עליך כי תביא לעיצוב המעשים המבצעיים בשטח. אני מודה לאלוף חליוה שימשיך וישרת את מדינת ישראל ויהיה חלק מהשורה המובילה של מפקדי צה"ל כפי שעשה עד כה".

מדברי ראש המטה הכללי: "הדי, אתה נכנס לתפקיד משמעותי בתקופה רגישה, אתה ברוך כשרונות אבל יותר מהכל, אתה איש שמייצר אמון. אני סמוך שתעשה את זה בצורה לא פחות ממצוינת. בסיוק, אתה נכנס למעמד משמעותי. אתה איש יצירתי ואני משוכנע שמכלול התכונות שלך יניב לנו פירות משמעותיים ביותר. תודה שהייתם לי שותפים עמוקים בעיצוב התכנית הרב - שנתית 'תנופה'. אני רוצה להגיד לכם תודה אישית, אתם אנשים משימתיים בעלי נסיון מבצעי עשיר ואני סומך עליכם".