מסוק 'בלאק הוק' ללא טייס ביצע טיסת בכורה בארה"ב

המסוק הבלתי מאוייש יוכן לפעול ביום ובלילה, עם או בלי טייסים ובתנאים סביבתיים קשים כמו סביבה רוויית איומים או קשיים בראייה

מסוק UH-60 BLACK HAWK של צבא ארה"ב ביצע בשבוע שעבר טיסת בכורה בגרסת מסוק אוטונומי ללא טייס.

המסוק ('ינשוף' בחיל האוויר הישראלי) המריא מבסיס פורט קמבל, טס במשך 30 דקות, ביצע תמרונים, הפעיל את עזרי הניהוג, ובסופו של דבר נחת נחיתה מושלמת, לדברי מפתחי המטוס האוטונומי. 

היצרנית חברת סיקורסקי/לוקהיד מרטין התקינה במסוק הבלתי מאוייש חומרה חדישה ואלגוריתמים המאפשרים טיסה אוטונומית.

תכנית הפיתוח של DARPA, מו"פ מערכת הביטחון האמריקנית, היא שמציידת את המסוק החדש במערכות אוטומציה מתקדמות, חיישנים אוספי מידע ונתונים, ומתאימה את הכלי לביצוע משימיות ייחודיות של מסוק ללא צורך בהתערבות אנושית, אם כי המסוק יכול גם לפעול עם אנשי צוות אוויר.

WARRIOR MAVEN מדווח כיח המסוק הבלתי מאוייש יוכן לפעול ביום ובלילה, עם או בלי טייסים ובתנאים סביבתיים קשים כמו סביבה רוויית איומים או קשיים בראייה. במסוק יש מערכות מתקדמות כמו עזרי ניווט, מיפוי וחיישנים המאפשרים לכלי הטיס לנווט את דרכו תוך הימנעות מהתנגשות עם כלי טיס אחרים בסביבה.

ליכולות אלו מיש חשיבות רבה בתנאי לחימה, כאשר טייסים נפגעים והמסוק יכול להמשיך לטוס ולבצע משימות. 
 

אולי יעניין אותך גם

כך אותר, זוהה ונהרג מנהיג אל קאידה איימן א-זוואהירי בבית מסתור בקאבול

ב-1 ביולי הוצגה לביידן תכנית פעולה בפגישה בחדר המצב בבית הלבן בנוכחות ראש ה-CIA ויליאם ברנס וכמה שרי ממשלה | ב-25 ביולי השתתף ביידן בתדריך הסופי ואישר 'תקיפת אוויר מדוייקת" בתנאי שפגיעה באזרחים תהיה מינימלית