מטוסי הקרב הוותיקים מיראז' 2000 בחיל האוויר הצרפתי יוצאים לפנסיה 

בבסיס הטייסת אורנז'-קאריטה בדרום צרפת נערך טקס פרידה מאחרוני מטוסי מיראז' 2000C,  שעליהם הכתובת "המשימה הושלמה"

מטוסי הקרב הוותיקים מיראז' 2000 בחיל האוויר הצרפתי יוצאים לפנסיה 

By SRA GREG L. DAVIS, USAF - http://www.dodmedia.osd.mil/Assets/2000/DoD/DD-SD-00-02650.JPEG Modified image: adjusted shadows to make them more visible, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14641346

מטוס הקרב הצרפתי הוותיק והמפורסם מיראז' 2000 יוצא לפנסיה. המטוס שתחילתו בשנות ה-80, סיים את שרותו בטייסת המיראז'ים האחרונה בחיל האוויר הצרפתי שתקלוט מטוסי קרב ראפאל.

מטוסי מיראז' 2000 הראשונים נקלטו בשנת 1983 בטייסת הקרב 2/5 שהיא פעילה מזה 80 שנה והחלה את טיסותיה במסגרת 'צרפת החופשית' במלחמת העולם השנייה.

בבסיס הטייסת אורנז'-קאריטה בדרום צרפת נערך טקס פרידה מאחרוני מטוסי מיראז' 2000C,  שעליהם הכתובת "המשימה הושלמה". כל המיראז'ים בטייסת ערכו "מצעד פילים", הסעה על הקרקע של כל המטוסים במבנה, ואחרי כן המריאו לטיסות אחרונות.

מיראז' 2000 היו חמושים במקור בזוג טילי אוויר-אוויר MAGIC-2, בשני תותחים ובמכשיר מכ"ם מיושן. אולם בתחילת שרותו נחשב לאחד ממטוסי הקרב הטובים באירופה. במשך השניים נוספו לו טילים מתקדמים ומערכות חדישות.

המטוס שמר כל השנים על צורת כנפי הדלתה האופיינים למטוסי מיראז'. 
 

אולי יעניין אותך גם

תמונה: אלעד מלכה - לע״מ

פרשנות | החוק מעל כולם? נראה כי בג״צ חושש להתעמת עם משרד הביטחון 

במקום להוציא צו ביניים לעצירת תשלומי תוספת הרמטכ״ל עד להסדרה חוקית של הנושא בכנסת, בג״צ בוחר לדחות שוב ושוב את ההחלטה ולאפשר למשרד הביטחון להמשיך עם התשלומים. על אף שאלו, אינם חוקיים