בעל עסק? מערך הסייבר מזהיר מפני מתקפת כופרה נגד קופות רושמות

בשיטת התקיפה, עולה הודעה הנראית כהודעת מערכת מממשק הניהול (screen connect) למסך הקופה, אשר בעת הלחיצה שעליה מבוצעת הרצה של התוכנה הזדונית

בעל עסק? מערך הסייבר מזהיר מפני מתקפת כופרה נגד קופות רושמות

bigstock

באחרונה מזהה מערך הסייבר הלאומי ניסיונות למתקפת כופרה - מתקפה שמונעת גישה לתוכנה ודורשת סכום כסף עבור פתיחתה - על תוכנות של קופות רושמות. התקיפה מבוצעת דרך תקיפת ספקי תוכנות הנותנים שירותים לקופות רושמות בחנויות.

בשיטת התקיפה, עולה הודעה הנראית כהודעת מערכת מממשק הניהול (screen connect) למסך הקופה, אשר בעת הלחיצה שעליה מבוצעת הרצה של התוכנה הזדונית שנועלת את הגישה ומונעת את היכולת לתפעל את הקופה. 

כפי שדווח למערך, ספקי התוכנה לחנויות נהגו באחריות ופנו ללקוחותיהם באזהרה שלא ללחוץ על הודעת המערכת וכך הצליחו לעצור חלק מהפגיעה. 

מערך הסייבר הלאומי ממליץ ללקוחות הקצה העושים שימוש במוצר ולחברות שמספקות שירות בתחום, לאפס סיסמאות, לא ללחוץ על הודעות וקישורים חשודים ולוודא כי קיימות הגנות נדרשות בדגש על אימות דו שלבי ועל חיבור מאובטח.

בכל חשד ניתן לחייג 119 למערך הסייבר הלאומי. 

אולי יעניין אותך גם

ביקור ביידן במזה״ת: רחשים סביב הקמת ברית הגנה משותפת - כולל סעודיה

קצין סעודי: "ריאד אינה נוהגת לתת שום דבר בחינם" | פרופסור למדעי המדינה באיחוד האמירויות - לא חתמנו על ברית צבאית עם ישראל | מלך ירדן - ברית כזו חייבת להיות מאוד מדויקת