שר הביטחון בני גנץ נפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ייק סאליבן

שר הביטחון העלה את סוגיית ההתקדמות של איראן בפרויקט הגרעין, ואת העלייה בפעילות התוקפנית של איראן באזור

שר הביטחון בני גנץ נפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ייק סאליבן

קרדיט צילום - שמוליק עלמני
 

שר הביטחון בני גנץ נחת אמש (ד') בוושינגטון ונפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ייק סאליבן בבית הלבן. שר הביטחון גנץ הדגיש את החשיבות העליונה שרואה ממשלת ישראל כולה בביצור הקשר המיוחד בין ארה"ב וישראל המבוסס על ערכים משותפים ואינטרסים משותפים, והודה לו על מחויבות הממשל האמריקאי בהובלת הנשיא ביידן לביטחון ישראל.

שר הביטחון העלה את סוגיית ההתקדמות של איראן בפרויקט הגרעין, ואת העלייה בפעילות התוקפנית של איראן באזור, והדגיש את הצורך לחזק את שיתוף הפעולה ואת ההכנות לכל תרחיש. בהקשר זה אמר שר הביטחון כי יש הזדמנות להרחיב את העבודה המשותפת בין מערכות הביטחון של שתי המדינות, ואת מסגרות הפעילות עם שותפות נוספות באזור.

שר הביטחון עידכן את סאליבן על התמודדות ישראל עם גל הטרור שגבה עד כה את חייהם של 20 בני אדם ואת האמצעים שעימם מתמודדת ישראל כדי להילחם בהסתה ולשמור על חיי אדם. לצד זאת הדגיש בפניו את המשך המדיניות של פגיעה במחבלים ומחוללי הטרור, והמשך קידום צעדים למען הפלסטינים שאינם מעורבים בטרור.

בפגישה לקחו חלק מהצד הישראלי: ראש מטה שר הביטחון מעיין ישראלי, ראש האגף המדיני ביטחוני במשרד הביטחון תא"ל (במיל') דרור שלום, שגריר ישראל בארה"ב מייק הרצוג והמזכיר הצבאי לשר הביטחון תא"ל יקי דולף.