האקתון לפיתוח פתרון להגנת ילדים ברשת בהשתתפות אלביט 

במתחם הטכנולוגי פועלים 11 צוותים של אלביט העוסקים גם בפתרונות להגברה ולטיוב הדיווח למוקד 105 ולחסימה של תכנים פוגעניים

האקתון לפיתוח פתרון להגנת ילדים ברשת בהשתתפות אלביט 

קרדיט: אלביט מערכות

אלביט, בשיתוף המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105, המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל - להב 433, נרתמו לפרויקט משותף לפיתוח טכנולוגיות להגנה על ילדים מפני אלימות ופרופילים חשודים ברשתות החברתיות. 

הבוקר התקיים האקתון טכנולוגי במעמד רעיית נשיא המדינה, מיכל הרצוג, ביחד עם ראשי אלביט, המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105, המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל – להב 433, שמטרתו לבחור רעיון טכנולוגי, המאפשר לילדים ולבני נוער הגולשים ברשת להכיר את הסכנות ברשת, להימנע מפגיעה ולזהות פרופילים חשודים המנסים ליצור איתם קשר. 

במתחם הטכנולוגי פועלים 11 צוותים של אלביט העוסקים גם בפתרונות להגברה ולטיוב הדיווח למוקד 105 ולחסימה של תכנים פוגעניים - אשר מתוכם ייבחר הפתרון הישים והמתאים ביותר לסייע בהתמודדות עם אתגרים חשובים אלה.

ד"ר שלי גורדון, סגן נשיא אלביט למשא"ן: "ביחד עם שותפי הפעילות שלנו המשרד לביטחון הפנים והמטה הלאומי 105 - אנו נקדם את הפתרון שלנו לפתרון טכנולוגי ישים להגנה על הילדים של כולנו. ״ 

תומר לוטן, מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים: "אני מברך על השת"פ החשוב עם אלביט מערכות וסמוך ובטוח שהפתרונות הטכנולוגיים הייחודיים ייושמו ויסייעו לנו להתמודד עם האתגרים שאנו נתקלים בהם בהגנה על ילדים ברשת. ״

עובדי ומהנדסי אלביט מערכות – ביניהם הורים לילדים בגילים הרלוונטיים – פעלו במשך 36 שעות ברציפות, בליווי מנטורים מהמטה הלאומי 105 ואנשי מקצוע, במתחם ההאקתון המשמש כמעבדת חדשנות לפיתוח רעיונות. 

המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105 מטפל ביותר מ- 1000 אירועי פגיעה בקטינים ברשת בחודש, ומהקמתו ועד היום טיפל בלמעלה מ- 36,000 אירועי פגיעה, תוך מתן מענה הוליסטי ייחודי לכל מגוון האיומים וביניהם עבירות מין, פדופיליה, בריונות, שיימינג, התחזות, סחיטה ועוד.

חבר השופטים כולל מהנדסי אלביט מערכות, סנ"צ אסף אמיתי, מ"מ מפקדת מטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת, דר' נאוה כהן אביגור, ראש האגף האזרחי במטה להגנה על ילדים ברשת.

האירוע התקיים בטרמינל עיצוב בבת - ים, בהשתתפות: נשיא אלביט בצלאל מכליס, מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים תומר לוטן, מפקד להב 433 ניצב מוטי לוי, ד"ר שלי גורדון סגן נשיא אלביט למשא"ן, גיל בנש, מנהל החדשנות באלביט, ד"ר נאוה כהן - אביגדור, ראשת האגף האזרחי במטה הלאומי 105, סנ"צ אסף אמיתי מ"מ מ' יחידה 105 ויזם ההייטק זוהר לבקוביץ.

אולי יעניין אותך גם

צלם: רוני ברוורמן

מנהל אלסטיק ישראל: ״חלק גדול מתקציב אבטחת ה-IT מוקדש לכלים שלעולם לא נעשה בהם שימוש״

עמית קנפר, מנהל אלסטיק ישראל, מציע ארבע אסטרטגיות שיעזרו לארגונים להפוך את כל העובדות והעובדים בארגון למנהלי סייבר סקיוריטי. אמלק: אנשים, מערכות פשוטות וניהול סיכונים