משרד הביטחון רכש אמבולנסים וכבאיות עבור צה״ל בארה״ב

היקף שתי העסקאות נאמד בלמעלה מ-120 מיליון ש"ח (כ-36 מיליון דולר) | באמבולנסים יתאפשר טיפול בו זמנית בשלושה פצועים בשכיבה

משרד הביטחון רכש אמבולנסים וכבאיות עבור צה״ל בארה״ב

קרדיט לתמונות :משלחת הרכש של משרד הביטחון בארה"ב

שדרוג למערך הכיבוי וההצלה של צה"ל: משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו יורק, בשיתוף עם צה"ל, השלימה עסקה לרכש 125 אמבולנסים חדשים מסוג מרצדס ספרינטר.

האמבולנסים הצבאיים נרכשו באמצעות החטיבה לרכש יבשה במשלחת הרכש ויורכבו בארה"ב בעסקה צבאית מכספי הסיוע האמריקני. הם יהיו בעלי הנעה כפולה (4X4) ובעלי יכולת נסיעה, הן בתנאי שטח קשים והן בנסיעה על כבישים, באופן שיגדיל את האמבולנסים הזמינים בצה"ל לתרחישי חירום.

באמבולנסים יתאפשר טיפול בו זמנית בשלושה פצועים בשכיבה, על מנת לתת מענה לאירוע רב נפגעים. בימים אלה הושלם יצור אב-טיפוס בארה"ב ועם השלמת הניסויים בו, ייחל ייצור סדרתי של האמבולנסים, שצפויים להגיע לישראל בתחילת שנת 2023.

במקביל השלימה משלחת משרד הביטחון רכש של 19 כבאיות מתקדמות עבור חיל האוויר. 9 כבאיות כבר הובאו לישראל ו-10 נוספות יגיעו לארץ בשבועות הקרובים ויוצבו בבסיסי חיל האוויר.

היקף שתי העסקאות נאמד בלמעלה מ-120 מיליון ש"ח (כ-36 מיליון דולר).

אולי יעניין אותך גם

IRNA

שיחות הגרעין יתחדשו בקטאר

בהודעה נאמר כי ראש צוות איראן לשיחות הגרעין עלי בוגארי קאני יוצא לדוחה | השליח האמריקני המיוחד רוברט מאליי יגיע גם הוא לקטאר