הכוחות המיוחדים הצרפתיים מצטיידים במקלע הקל החדש FN EVOLYS

מדובר בלקוח הראשון של מקלע זה באשר חברת FN הציגה את המקלע לראשונה בתחילת חודש מאי
 

הכוחות המיוחדים הצרפתיים מצטיידים במקלע הקל החדש FN EVOLYS

Photo: FN Herstal

לאתר הגרמני Soldat & Technik נודע כי הכוחות המיוחדים הצרפתיים מתחילים להצטייד במקלע הקל החדש FN EVOLYS תוצרת החברה הבלגית FN Herstal וכי המשלוח הראשון של מקלעים אלו יצא בימים אלו לדרכו. מדובר בלקוח הראשון של מקלע זה באשר חברת FN הציגה את המקלע לראשונה בתחילת חודש מאי 2021.

חברת FN Herstal מציעה את המקלע בשתי גרסאות של 7.62X51 מ"מ ו-5.56x45 מ"מ. לדברי היצרן מקלע ה-FN EVOLYS משלב בתוכו יכולות של מקלע עם גודל ואפשרות תפעול של רובה סער. משקל המקלע נע בין 5.5 ק"ג ל-6.2 ק"ג, תלוי בקליבר התחמושת.

האתר הגרמני מספר כי כלי הנשק הוצג לראשונה בפני הציבור הרחב בתערוכת DSEI 2021 בלונדון בחודש ספטמבר האחרון. בתערוכה עצמה נמסר כי הצבא הבריטי הזמין מספר מקלעים לצרכי ניסוי. מספר מומחים רואים בכך הוכחה כי הצבא הבריטי הכיר בשגיאה שעשה בויתור על ורסיית המקלע הקל של המקלע מסוג FN Herstal MINIMI וכעת הם מחפשים פיצוי לכך.

מנהל המכירות הבריטי של FN Herstal אישר בתערוכה כי FN Herstal מתכננת להציע את FN EVOLYS למכרז הקרוב ל"נשק האישי" לחיילי גדוד הריינג'רים הבריטי החדש.
 
 

אולי יעניין אותך גם

צילום מסך | https://youtu.be/ULh4p-PgWaU

מחמוד אל-מבחוח: תריסר שנים לחיסול שהסעיר את העולם

מבצע החיסול של מחמוד אל-מבחוח המיוחס למוסד הישראלי נחשב עד היום, שנים אחרי, להצלחה מבצעית ייחודית. וגם לדוגמא כיצד סביבת העבודה של ארגוני ביון משתנה. מצלמות, זהות ביומטרית ושלל אמצעים שמאתגרים את השמירה על חשאיות