מספנות ישראל בתחרות מול טורקיה על בניית ספינות לניגריה 

התעשייה הטורקית ממשיכה להרחיב נוכחות באפריקה ומעמידה את החברות הישראליות בתחרות אגרסיבית 

מספנות ישראל בתחרות מול טורקיה על בניית ספינות לניגריה 

The CEO of Dearsan and Chief of the Nigerian Navy – Dearsan photo

התעשייה הטורקית ממשיכה להרחיב את חוג הלקוחות באפריקה באמצעות שיווק אגרסיבי של מל״טים וספינות. והתחרות הזו משפיעה גם על חברות ישראליות בתחומים אלו. 

לאחרונה מדווח אתר africaintelligence כי עודד ברייר, סמנכ״ל השיווק של מספנות ישראל, טס בדחיפות לניגריה. הסיבה? DEARSAN Shipyard בוחשת למכור לניגרים שלוש ספינות מסוג OPV 76. רכש הספינות מתבצע כחלק מתכנית בניין כוח של חיל הים הניגרי לשנים 2021-2030.  

דריסת רגל טורקית בניגריה, יכולה להכניס את מספנות ישראל ליותר תחרותיות בשוק האפריקאי. הספינה הטורקית באורך 80-90 מטרים, דוחקת 1100 טונות, טווח פעולה 3000 מיילים ימיים (5556 ק״מ) והיא מאוישת על ידי צוות של 43 איש. האמל״ח כולל מלבד תותח 76 מ״מ גם מערכת הגנ״א תוצרת  MBDA מסוג SIMBAD-RC. 

אזכיר כי מספנות ישראל מכרו לניגריה בסוף 2020 שתי ספינות מדגם OPV-45 שאמורות להיות מסופקות עד 2022. מדובר בספינות קטנות יותר מהטורקיות שדוחסות 300 טונות ומגיעות לטווח פעולה של 3500 מיילים ימיים (6482 ק״מ). 

 

 

אולי יעניין אותך גם

טיל הספייק. צילום: רפאל 

״סליחה, מועדון ספייק כבר יש לך?״

לפני כמה שבועות התקיים בלטביה כנס ייחודי: כנס חברי מועדון לקוחות משתמשי טילי SPIKE. כנס שנתי בנוכחות נציגי נאט"ו, שיועד להחליף דעות וידע מקצועיים. רומן פלריה, סגן לשיווק במנהלת נשק טקטי מדויק ברפאל מספר על האירוע. מיוחד