אתיופיה: רכבת מטוסי תובלה אמריקאים על רקע מלחמת האזרחים במדינה 

מטוסי תובלה גדולים 'גלובמסטר' של חיל האוויר האמריקני נחתו בנמל התעופה הבינלאומי של ג'יבוטי בשבועות האחרונים. החשש: הפיכה שלטונית ואולי פינוי אמריקאים 

מטוסי תובלה גדולים 'גלובמסטר' של חיל האוויר האמריקני המריאו מכמה בסיסים בארה"ב ונחתו בנמל התעופה הבינלאומי של ג'יבוטי, יש ידיעות שארה"ב מתכוננת לאפשרות של מבצע פינוי דיפלומטים ואזרחים אמריקניים מאדיס אבבה נוכח מלחמת האזרחים באתיופיה. הכוחות המורדים בממשלה הולכים וקרבים לבירה.

ברית של כמה קבוצות אנטי-ממשלתיות מאיימת עתה לצעוד לעבר הבירה, להשתלט על מעוזי השלטון ולהדיח את ראש הממשלה אביי אחמד, אם זה לא יסכים להתפטר מרצונו, כדי שתוקם ממשלה חדשה. 

WAR ZONE מדווח כי מאז 19 בחודש המריאו 16 מטוסי תובלה גדולים C-17 לשדה התעופה אמבולי שבג'יבוטי, לו יש מסלולי טיסה משותפים לבסיס גדול של הצבא האמריקני, המשמש מפקדה של הכוחות במזרח אפריקה.

ההנחה היא שמתכננים מבצע פינוי נוכח ההחרפה במלחמה בין הממשל באדיס אבבה לבין המורדים מטיגראי שבצפון אתיופיה. ראש הממשלה הופיע אתמול באזור החזית כדי לפקח על הכנת מתקפת נגד.

CNN דיווחה שגדוד של היחידות המיוחדות של צבא ארה"ב הובא לג'יבוטי, וכן הועמדו במצב הכן כלי שיט אמפיבי גדול, שעליו כוח משימה של המרינס. בכיר במחלקת המדינה אמר לכתבים בוושינגטון כי בשלב זה אין תכנית להטיס מטוסים לתוך אדיס אבבה, בדומה למה שקרה בקבול בירת אפגניסטן, אלא שהצבא מחוייב להתכונן ולתכנן אפשרויות מבצעיות שונות. 

 

אולי יעניין אותך גם

תומר בר, סייפבריץ׳. צילום: מאיר כהן

"כאילו התוקפים יושבים ליד המחשב האישי ורואים הכל״

סייפבריצ׳ הישראלית חשפה לאחרונה מתקפת סייבר המזוהה עם איראן, המכוונת נגד מתנגדי משטר. בשיחה עם ישראל דיפנס מסביר תומר בר, דירקטור מחקר בחברה, כיצד נתגלתה המתקפה ומהן מטרותיה, וכן על חשיבות המוכנות מראש, בבחינת ״קשה באימונים – קל בקרב״