טיסת בכורה של מסוק של איירבוס על בסיס דלק ״ירוק״

התכנית של איירבוס הוא להשיג בסוף התהליך אישור להפעלת שני מנועי מסוק בדלק בר קיימא, כאשר היום יש רישיון להפעלת מנוע אחד של דס"ל והשני ב-SAF

טיסת בכורה של מסוק של איירבוס על בסיס דלק ״ירוק״

Photo: Airbus Helicopters

מסוק של תאגיד איירבוס ביצע טיסת בכורה של מסוק שאחד ממנועיו מונע בדלק בר קיימא SAF ולא בדלק סילוני דס"ל. הטיסה התקיימה במתקני איירבוס במריניאק שבצרפת, וזו היתה תחילת סדרת טיסות ניסוי שמטרתן לקבוע את השפעת דלק בר קיימא על מנוע של מסוק.

התכנית של איירבוס הוא להשיג בסוף התהליך אישור להפעלת שני מנועי מסוק בדלק בר קיימא, כאשר היום יש רישיון להפעלת מנוע אחד של דס"ל והשני ב-SAF, שהוא דלק העשוי משמנים צמחיים, אלכוהול, שומנים שונים, חומרי גלם שונים. רמת פליטות הגזי CO2 ממנוע כזה קטנה ב-90 אחוזים מפליטות ממנוע דס"ל רגיל.

סטפן תום, סגן נשיא איירבוס מסוקים, אמר ל-WINGS שהניסוי בוצע במסוק מדגם H225, והדלק בר קיימא הוא מתוצרת חברת TOTAL ENERGIES. איירבוס החלה להשתמש ב-SAF בטיסות אימונים וטיסות ניסוי במתקניה בצרפת ובגרמניה. 
 

אולי יעניין אותך גם

פרסום הסמינרים מתוך קבוצת טלגרם בפרסית

סנקציות? באיראן נערכים סמינרים טכניים על מוצרי תוכנה אמריקאים

בקבוצת טלגרם המאגדת אנשי אבטחת מידע איראנים, פורסמו שני סמינרים מקצועיים שמטרתם ללמד את הנוכחים אודות מוצרי תוכנה אמריקאים. כיצד עסקים איראנים ממשיכים להשתמש במוצרים אמריקאים כאשר המדינה תחת סנקציות כבר שנים? זו שאלה פתוחה