תרגיל הגנ"א גדול באיראן

בתרגיל משתתפות יחידות הגנ"א של הצבא האיראני ושל משמרות המהפכה, ואחת המשימות היא התמודדות עם תקיפות ל"א וסייבר

תרגיל הגנ"א גדול באיראן

IRNA

במסגרת תרגיל צבאי גדול של כוחות ההגנה האווירית ברחבי מרכז איראן מפעילים הכוחות השבוע טקטיקות של לוחמה אלקטרונית (ל"א) באמצעות מגוון רחב של מערכות תקשורת.

בתרגיל משתתפות יחידות הגנ"א של הצבא האיראני ושל משמרות המהפכה, ואחת המשימות היא התמודדות עם תקיפות ל"א וסייבר. כן תורגלו חסימות מכ"ם בסיוע רחפנים מיוחדים. מארגני התרגיל מסרו לסוכנות הידיעות האיראנית TASNIM NEWS כי המטרה היא לשפר את רמת המוכנות והכוננות, את עוצמת ההרתעה ואת רמות השת"פ בין הצבא לבין משמרות המהפכה.

בתרגיל מופעלות שיטות שונות להגנה על מתקנים רגישים, הגנה מפני איומים אוויריים, נשק חכם, טילי שיוט, רחפנים וכלי טיס חמקניים. עוד נמסר שבתרגיל מופעלות מערכות תוצרת התעשיות המקומיות כמו טילים, מכ"ם, ציוד ל"א ותקשורת.  מערך הגנ"א האיראני מבצע תרגיל גדול כזה פעם בשנה "כדי לשפר יכולות הגנה על התחום האווירי של איראן". 
 

אולי יעניין אותך גם

By Bundesministerium für Europa, Integration und Äußeres - Arbeitsbesuch Israel, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48840782

דעה | באוסטריה ראש המדינה התפטר בשל חשד בפלילים. בישראל?

סבסטיאן קורץ, פוליטיקאי צעיר שהרבה תלו בו תקוות, התפטר מתפקידו כראש המדינה ימים אחדים אחרי שנפתחה נגדו חקירה בחשד לעבירות שוחד והפרת אמונים. בישראל אין חוק או נורמה המגבילים ראש ממשלה מכהן בהקשר זה