נתפסו שני הנמלטים האחרונים מכלא גלבוע

במסגרת פעילות משותפת של שב"כ, הימ"מ וצה"ל, נעצרו השניים בג'נין. זאת, בעקבות מודיעין מדוייק שהתקבל משב"כ

נתפסו שני הנמלטים האחרונים מכלא גלבוע

דובר צה״ל

במסגרת פעילות משותפת של שב"כ, הימ"מ וצה"ל, נעצרו בג'נין,  איהם כמאמגי ומנאדל איניפיעאת אשר ברחו מכלא גלבוע. 

המעצר בוצע בעקבות מודיעין מדוייק שהתקבל משב"כ והצביע על המבנה בהם הסתתרו השניים בג'נין. מנאדל ואיהם ושני סייעניהם הועברו לחקירת שב"כ.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ברך את כוחות הביטחון על תפיסת שני המחבלים הנותרים שברחו מכלא גלבוע: "מבצע מרשים, מתוחכם ומהיר, את מה שהתקלקל - אפשר לתקן.

"תם ונשלם. כל ששת המחבלים נתפסו ויחזרו לכלא, במבצע מרשים, מתוחכם ומהיר של השב"כ, המשטרה וצה"ל. אני רוצה להודות לכוחות הביטחון שפעלו, לילות כימים, גם בשבת ובחג, כדי להביא את האירוע לידי סיום.״

על פי הודעת דובר צה״ל, במהלך הלילה, נכנסו כוחות צה"ל, ימ״מ, שב״כ וסיירת 'חרוב' למרחב העיר ג'נין, ביצעו פעולות בידוד וכיתור שכללו ירי סביב המבנה בו הסתתרו המחבלים הנמלטים שיצאו כשהם אינם חמושים וללא התנגדות.

יחד עם המחבלים נעצרו שני סייענים. כלל העצורים הועברו להמשך חקירת כוחות הבטחון.

בעת יציאת הכוחות מהעיר התפתחו הפרות סדר במספר מוקדים במהלכן מפרי הסדר יידו אבנים והשליכו מטענים לעבר הכוחות וכן חמושים ירו במרחב.

על המבצע בפיקוד המרכז פיקד תת-אלוף יניב אלאלוף, מפקד אוגדת יהודה ושומרון. בחפ"ק אלוף-משנה אריק מויאל, מפקד חטיבת 'מנשה'.

 

אולי יעניין אותך גם

bigstockphoto

דעה | באתם לשנות? שר המשפטים והבריאות מסתירים מהציבור מה קרה בהלל יפה 

שר הבריאות שאינו מפרסם לציבור את תחקיר אירוע הסייבר. שר המשפטים שמגבה את מערכת המשפט שנתנה צו להסתרת המידע מהציבור לארבעה חודשים. לטובת מי עובדת הסתרת המידע? הציבור או בעלי אינטרס?