אלביט תספק יכולות לוחמה תת-מימיות עבור חיל ים באסיה-פסיפיק

על מערכות הכשב"מ יהיו מותקנים סונארים טובלים לטווח ארוך למסוק/כלי שיט מסוג HELRAS והן תהיינה מצויידות בחליפה אוטונומית, במערכת לניהול קרב וביכולת תקשורת לווייניים

אלביט תספק יכולות לוחמה תת-מימיות עבור חיל ים באסיה-פסיפיק

צילום: אלביט 

אלביט מערכות הודיעה כי זכתה בחוזים, בסכום מצטבר של כ-56 מיליון דולר, לספק יכולות נגד צוללות (נצ"ל) לחיל ים של מדינה באסיה-פסיפיק. החוזים יבוצעו במהלך תקופה של 12 חודשים.

במסגרת החוזים, אלביט מערכות תספק כלי שיט בלתי מאוישים (כשב״מ) מסוג SeagullTM בקונפיגורציה לביצוע משימות נצ"ל וכן מערכות סונאר נגרר אקיטיבי-פסיבי מסוג TRAPS.

על מערכות הכשב"מ יהיו מותקנים סונארים טובלים לטווח ארוך למסוק/כלי שיט מסוג HELRAS והן תהיינה מצויידות בחליפה אוטונומית, במערכת לניהול קרב וביכולת תקשורת לווייניים, מתוצרת החברה. מערכות ה-TRAPS אשר תותקנה על גבי ספינות הקרב של הלקוח, הן מערכות סונאר בתדר נמוך לעומקים משתנים, המיועדות לגילוי, מעקב וסיווג של צוללות, צוללות ננסיות, כלי שייט וטורפדו.
  
אורן סבג מנכ"ל משותף, אלביט מערכות מודיעין ול"א, אמר: "יכולות מתקדמות בתחום האוטונומיה והסונאר הנן מפתח להתמודדות עם האתגרים ההולכים וגוברים בזירה התת-מימית. אנו מאמינים כי פורטפוליו היכולות המוכחות שלנו בתחום הימי ממוצב היטב בכדי לתמוך בדרישות המבצעיות הגדלות של חילות ים ברחבי העולם". 

אולי יעניין אותך גם