דיווח בהודו: אלביט תספק חימוש משוטט מסוג "שרקרק" לצבא ההודי

העסקה מוערכת בכ14 מליוני דולרים. במקביל לעסקה עם אלביט, חתם הצבא ההודי על עסקה שניה עם החברה ההודית NewSpace Research and Technologies לאספקת 100 מערכות חימוש משוטט נוספות

דיווח בהודו: אלביט תספק חימוש משוטט מסוג "שרקרק" לצבא ההודי

SkyStriker - Elbit

צבא הודו הזמין בסוף חודש אוגוסט 100 חימושים משוטטים טקטיים מסוג "שרקרק" (SkyStriker) מתוצרת אלביט מערכות בשווי של 13.7 מיליון דולרים. אתר Janes.com מספר כי החימושים המשוטטים שיסופקו מיוצרים במיזם משותף של אלביט עם החברה ההודית המקומית Alpha Design Technologies.

מערכת "שרקרק" של אלביט הנו חימוש משוטט מונחה המיועד לחפש, לאתר ולרכוש מטרות טקטיות. לדברי אלביט, ה"שרקרק" יכול לעבור מרחק של 20 ק"מ בתוך 10 דקות. בהגיעו לאזור המטרה הוא יכול לשוטט ולרדוף אחר המטרה במשך שעתיים כשהוא מצויד בראש קרבי של 5 ק"ג ועד שעה אחת עם ראש קרבי של 10 ק"ג.

המערכת משתמשת בניווט אוטונומי בשלבי השיוט והשיטוט שלה. בעת ההכנה לתקיפה, החימוש ננעל באופן האלקטרו-אופטי על המטרה. ניתן לפרוס את החימוש כמערכת עצמאית או כחלק מ"נחיל רחפנים". מפעיל ה"שרקרק" יכול לבטל את התקיפה עצמה עד שתי שניות לפני הפגיעה, לחפש מחדש מטרות, או אם מטרה לא מאושרת להפנות את החימוש המשוטט ליציאה מאזור המטרה.

Janes מדווח כי במקביל לעסקה עם אלביט, חתם הצבא ההודי על עסקה בשווי זהה של 13.7 מיליון דולרים עם החברה המקומית מבנגלור NewSpace Research and Technologies לאספקת 100 מערכות חימוש משוטט מפיתוח וייצור מקומי עם מאפיינים זהים לחימוש המשוטט של אלביט.
 

אולי יעניין אותך גם

בני גנץ, שר הביטחון. צילום: אריאל חרמוני - משרד הביטחון 

פרשנות | משרד הביטחון מסתיר מידע מוועדת החוץ והביטחון בהקשר טיפול בחומרי נפץ

המאבק בין משרד איכות הסביבה למשרד הביטחון מגיע לוועדת החוץ והביטחון שמנסה לקדם מדריך ״נוח״ יותר בשם 4145 במקום מדריך בינלאומי שנקבע כתקן ישראלי בשם IATG