ראש אמ״ן: ישראל נמצאת תחת איום סייבר תמידי, התקפיות תענה בהתאם

אלוף הימן דיבר בכנס הסייבר הבינלאומי באוניברסיטת תל אביב בו קיבל את פרס ״הסוס הטרויאני״ בשם צה״ל

ראש אמ״ן, אלוף תמיר הימן, אתמול בכנס. קרדיט צילום: אוניברסיטת תל אביב

ראש אמ״ן, אלוף תמיר הימן, השתתף אתמול (ג׳) בכנס הסייבר הבינלאומי באוניברסיטת ת״א, בו קיבל בשם צה״ל את פרס ״הסוס הטרויאני״. בנאומו, התייחס האלוף לאיום הסייבר התמידי על ישראל.

״במסגרת המבצע האחרון בעזה, מידע שנאסף ממגוון מקורות - בין היתר ממרחב הסייבר, הותך יחד באמצעות יכולות עיבוד מתקדמות, בינה מלאכותית ולמידת מכונה לכדי תפוקות מבצעיות. דבר זה אפשר לצה״ל לתפקד טוב יותר, מהיר יותר, ועם פחות אבדות בחיי אדם״, אמר אלוף הימן.

״אני רוצה להתייחס גם לאיומים היומיומיים על מדינת ישראל במימד הסייבר. ישראל נמצאת תחת איום תמידי במימד הסייבר, ומתקפות מבוצעות לעיתים נגדה. אנו מצליחים להתמודד עם מרבית האיומים באמצעות יכולות הגנה מתקדמות״.

״כמו בממדי הלחימה אחרים, הגנה לבד אינה מספקת. יש לנקוט צעדים נוספים בכדי לשמר את עליונות ישראל אל מול אויבנו. אלו שתוקפים את ישראל באוויר, בים, ביבשה או בסייבר צריכים להבין את הסיכון שהם לוקחים. כפי שהם נוכחים לראות פעם אחר פעם, התקפיות תיענה בהתאם".

אולי יעניין אותך גם

By Rama - Own work, CC BY-SA 2.0 fr, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=406688

דיווח: סין פיתחה כור גרעיני ללא מים כבדים 

כור המלח המותך, המופעל על ידי תוריום נוזלי ולא אורניום, צריך להיות גם בטוח יותר מזה המסורתי מכיוון שבמקרה של דליפה, התוריום המותך יתקרר ויתמצק במהירות, ויפזר פחות קרינה בסביבה