ראש הממשלה ושר התקשורת חנכו את הסיב האופטי במעלות תרשיחא

בנט: ״המשמעות של חיבור הפריפריה לסיבים אופטיים היא עצומה. זה מגדיל את התוצר הלאומי בצורה דרמטית״. הנדל: ״ אין לי מושג למה הייתי צריך להיאבק בראש הממשלה לשעבר על מהלך שמועיל לאזרחי ישראל״

צילום: חיים צח/ לע"מ

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ושר התקשורת, יועז הנדל, חנכו אתמול (ג'), את חיבור הסיב האופטי בעיר מעלות-תרשיחא במעמד ראש העיר, מנכ"ל בזק, מנכ"לית משרד התקשורת, וגורמים נוספים.

כחלק מהרפורמה בתשתיות התקשורת שמקדם משרד התקשורת בשנה האחרונה, ותכליתה חיבור מדינת ישראל לאינטרנט מהיר ומתקדם, מתחברות עוד ועוד ערים בישראל לסיבים אופטיים.עפ"י התכנית, שאושרה במסגרת הרפורמה, ערים ויישובים מרוחקים בצפון ובדרום הארץ, יחוברו לאינטרנט מהיר.

מדברי ראש הממשלה, נפתלי בנט:

"היום הוא יום חג, לתושבי הסביבה, לתושבי הגליל כולו ולתושבי הפריפריה. חיברנו לא רק את הסיב האופטי במעלות-תרשיחא, אנחנו מחברים את הפריפריה למרכז מדינת ישראל ולמרכז העולם. הפריפריה מעניינת אותנו מאוד. זה יעד לאומי עבורנו. המשמעות של חיבור הפריפריה ושל כל מדינת ישראל לסיבים אופטיים, לכלכלה ולמשק - היא עצומה. זה מגדיל את כל התוצר הלאומי בצורה דרמטית, כי הכול הולך מהר יותר וקל יותר. יותר עסקים, חינוך טוב יותר, זה מפחית את העומס בכבישים, את זיהום האוויר וזה מעודד סטארט-אפים בכל מקום שמחברים.

״כמנכ"ל לשעבר בהיי-טק, אני יכול להגיד לכם שהיעדר תשתית אינטרנטית מונעת הקמת חברה, פשוט ככה. אם זה איטי, אני לא יכול להקים חברה, אתה לא יכול לעבוד לאט. יש מדינות בעולם שכבר נמצאות שם: סינגפור, דרום קוריאה, ויפן. מדינות אירופה כמו סקנדינביה ומזרח אירופה, שנמצאות בפריסה רחבה. מדינת ישראל דשדשה במשך עשור עד שהגיע שר התקשורת, ידידי יועז הנדל, ויזם את המהלך ההיסטורי הזה. אני לא מפריז - מדובר במהלך היסטורי לפריסה מהירה ואפקטיבית של הסיבים האופטיים ברחבי הארץ.

״זו דרמה, והמשמעות היא אדירה. זה אומר שילד במעלות יוכל לזכות באותה רמת שירות וחינוך אונליין של ילד במרכז. זה אומר שבאמת אפשר להקים פה חממות סטארט-אפ וסטארט-אפים שיכולים לעבוד בזמן אמת. זה אומר שרופא יכול לשבת במעלות ולנהג ציוד מרחוק בבית חולים בדטרויט. אני רוצה לברך את השר יועז הנדל. בקיצור, איך לומר? תהיו הנדלים״.

מדברי שר התקשורת, יועז הנדל:

"מבחינתי זה יום היסטורי. סיבים אופטיים הם מנוע הצמיחה הכלכלי החשוב ביותר שנפרס עכשיו בישראל. הגדלה של שוק התעסוקה ב-3%, הגדלת התל"ג ב-1.1%, כ-13 מיליארד ש"ח בשנה, והכי חשוב צמצום פערים. אצלנו יש תפיסת עולם וקוראים לה ציונות. החיבור כאן הוא לא רק חיבור של סיבים, הוא גם חיבור ערכי. זו הדרך שלנו, קו מחרשה, קו סיב, פיתוח המרכז לצד פיתוח הגליל והנגב".

״אין לי מושג למה הייתי צריך להיאבק בראש הממשלה לשעבר ובשר האוצר הקודם על מהלך שמועיל לאזרחי ישראל כולם. אז מהאופוזיציה, אדוני ראש הממשלה, עודדת אותי לממש את המתווה מהר ככל שניתן. ׳זה טוב למדינת ישראל׳, אמרת. אופוזיציה אחראית שראתה את טובת המדינה, למרות שהינו בשני צדי הממשלה. הבאת רוח אחרת לממשלה. אני יכול להעיד, כי ישבתי בממשלה הקודמת. הבאת מקצועיות וענייניות, שרים עובדים ועוסקים במשרד שלהם ומקדמים יחד את מדינת ישראל״.

אולי יעניין אותך גם