בשב״כ מוטרדים משיח המוביל לאלימות פוליטית ברשתות החברתיות

״זהו שיח הכולל התבטאויות חמורות, תוך שימוש בשפה ובמונחים של שיסוי, הסתה ואף קריאות לאלימות ופגיעה פיזית״, כותב ארגמן

אילוסטרציה. צילום: דוברות שב״כ

חילופי השלטון הצפויים בישראל מייצרים פרץ של רגשות קיצוניים שחלקן מגיע לידי ביטוי באיומים באלימות כלפי חברי כנסת ברשתות החברתיות. ראש השב״כ מודאג מהמצב ויצא בהצהרה לציבור. 

״מדינת ישראל חרטה על דגלה את עקרון חופש הביטוי. זהו עקרון חשוב והכרחי במדינה דמוקרטית. יחד עם זאת, בתקופה האחרונה אנו מזהים התגברות והקצנה חמורה בשיח האלים והמסית, בדגש על זה המתקיים ברשתות החברתיות״, אומר ראש שירות הביטחון הכללי, נדב ארגמן. 

״זהו שיח הכולל התבטאויות חמורות, תוך שימוש בשפה ובמונחים של שיסוי, הסתה ואף קריאות לאלימות ופגיעה פיזית. כמי שעומד בראש ארגון שייעודו שמירה על ביטחון המדינה וסדרי המשטר הדמוקרטי ומוסדותיו, אני קורא ומזהיר כי שיח זה עלול להתפרש בקרב קבוצות מסוימות או בקרב בודדים, ככזה המתיר פעילות אלימה ובלתי חוקית שעלולה חלילה להגיע אף לכדי פגיעה בנפש. 

״לצד האחריות המוטלת על כתפי השב"כ, יחד עם גורמי האכיפה האחרים, גם על נבחרי ציבור מכל קצוות הקשת הפוליטית, מובילי דעה, אנשי דת, מחנכים ואזרחי ישראל כולם - מוטלת אחריות כבדה בימים אלה. חובתנו לצאת בקריאה ברורה ונחרצת להפסקה לאלתר של השיח המסית והאלים.  האחריות להרגעת הרוחות ולריסון השיח מוטלת על כתפי כולנו. ״

אולי יעניין אותך גם