התחדשו שיחות וינה על הסכם הגרעין עם איראן

על פי הערכות, כל הצדדים מוכנים לחזור להסכם. משלחת ארה"ב איננה משתתפת בשיחות וינה במישרין אלא מרחוק

IRNA - The Commander-in-Chief of the Iranian Armed Forces, Grand Ayatollah Ali Khamenei

התחדשו הדיונים בווינה על הסכם הגרעין עם איראן, ולדברי הנציג הרוסי בשיחות, הסכימו כל הצדדים להאיץ ולזרז את קצב השיחות ואת המאמצים להחזיר את ארה"ב ואת איראן לשולחן הדיונים.

ראש המשלחת הרוסית מיכאיל אוליאנוב אמר לרשת AP כי לפני תחילת חידוש השיחות נפגש עם הנציגים מסין ומאיראן: "החלפנו דעות כיחד לקדם חזרה מלאה להסכם", והוסיף כי החתומות האחרות גרמניה, צפת ובריטניה, שותפות אף הן לכוונה לחזור להסכם ולזרז את התהליך. משלחת ארה"ב איננה משתתפת בשיחות וינה במישרין אלא מרחוק. הנשיא ביידן אף הוא מעוניין לחזור להסכם. 

משתתפי השיחות בווינה הרבו לעסוק בראיון של שר החוץ האיראני זריף בו מטען כי רוסיה שיתפה פעולה עם הצבא האיראני כדי להביא לביטול ההסכם משנת 2015. AP ורשת I24 BEWS מוסרות כי אם נכונה טענה זו, הרי מוסקווה היתה מעוניינת כנראה לטרפד כל סיכוי להתקרבות בין איראן לבין המערב. 
 

אולי יעניין אותך גם

Secretary of State Antony J. Blinken meets virtually with the Committee to Protect Journalists' Board of Directors, from the U.S. Department of State in Washington, D.C., on April 29, 2021. [State Department photo by Ron Przysucha/ Public Domain]

דיווח: נשיא ארה״ב ג׳ו ביידן ואנטוני בלינקן נפגשו עם יוסי כהן בוושינגטון   

מהצד האמריקני השתתפו בשיחות סגניתו של בלינקן וונדי שרמן, היועץ לביטחון לאומי ג'ייק סליבן, המומחה לענייני המזה"ת ברט מקגרג והדיפלומט דרק צ'ולט