איירבוס מבטלת הקמת פס ייצור חדש למטוסי נוסעים

משבר הקורונה פגע קשה בתעשייה התעופה, כולל בשתי החברות המובילות את תחום התעופה האזרחית - בואינג ואיירבוס. מנכ"ל הקונצרן גיום פורי אמר לכתבים כי החברה נאלצת :"לשלוח את ההשקעות לשנת חורף" כדי לחסוך בהוצאות

"לשלוח השקעות כספיות חדשות לשנת חורף", זה צו השעה בקונצרן הענק האירופי, שביטל השבוע תכנית גדולה לבניית קו ייצור חדש בטולוז שבצרפת למטוסי A321 - מטוס הנוסעים הקטן של איירבוס ואחד הנפוצים בעולם.

כחלק מצמצומי קורונה גם בוטלה זמנית תכנית הסבת קו הייצור של מטוסי הענק A380 בגלל קיטון דרמטי לביקוש למטוסים הגדולים ביותר של איירבוס. מנכ"ל הקונצרן גיום פורי אמר לכתבים כי החברה נאלצת :"לשלוח את ההשקעות לשנת חורף" כדי לחסוך בהוצאות.

רויטרס מדווחת כי הפסקת ייצור מטוסי A380, הגדולים בעולם התעופה האזרחית, מעמידה בסכנת פיטורין מאות עובדים בצרפת ובגרמניה. איגודי העובדים של איירבוס בצרפת כבר התקוממו נגד החלטות הנהלת הקונצרן.

 

אולי יעניין אותך גם

ארונו של אורי אילן נישא אל חלקת הקבר. צילום: לשכת העיתונות הממשלתית
 

תקלות, סימני שאלה וטרגדיות: 67 שנים למבצע ״צרצר״ ומותו של אורי אילן

בינואר 1955 התאבד לוחם חטיבת גולני, אורי אילן, בכלא הסורי כחודש לאחר שנפל בשבי במסגרת מבצע "צרצר״. רבים מכירים את סיפורו, אך נסיבות והשלכות המקרה מוכרות הרבה פחות | מאת סא"ל במיל. גדעון מיטשניק