שב"כ תפס מרגל איראני

שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל/יאחב״ל בלהב 433, עצרו ב16 במרץ 2020, אזרח ישראלי, בחשד כי קיים קשרים עם גורמי המודיעין האיראני. שיטת ההפעלה הייתה שליפתו לחו"ל. בין היתר, המרגל שאינו יהודי, אסף מודיעין על אתרים ביטחוניים ואסטרטגיים בישראל והאופן בו ניתן להעמיק את השסעים בחברה הישראלית

שב"כ תפס מרגל איראני

אמצעי קשר מוצפן, דיסק או קי וקידודים שנתפסו ברשותו. קרדיט:תקשורת שב"כ

הותר לפרסום כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל/יאחב״ל בלהב 433, נעצר ב 16 במרץ 2020, אזרח ישראלי, בחשד כי קיים קשרים עם גורמי המודיעין האיראני. מחקירתו בשב"כ ובמשטרה עלה כי הנאשם עמד בקשר חשאי עם גורמים מטעם המודיעין האיראני ועם פעיל ארגון הטרור של החזית העממית בלבנון בשם ח'אלד ימאני, אשר פעל מטעמם.

עוד עלה בחקירתו בשב"כ כי קיים מספר מפגשים בחו"ל עם גורמי המודיעין האיראני, במסגרתם קיבל כספים, הדרכות, אמצעי הצפנה חשאיים, קידודים וכל זאת, וכל זאת על מנת שיוכל להמשיך לקיים עימם קשר באופן מוצפן גם לאחר שובו לישראל. בעת מעצרו נתפס ברשות הנאשם, בין היתר, אמצעי הצפנה וכן דיסק און קי אותו ניסה להשמיד בעת מעצרו.

על פי העולה מחקירת השב"כ, במסגרת מפגשיו של הנאשם עם גורמי המודיעין האיראני, התבקש למסור מידע על נושאים רבים. ביניהם, אתרים ביטחוניים ואסטרטגיים בישראל. האופן בו ניתן להעמיק את השסעים בחברה הישראלית. איתור גורמים מקרב ערביי ישראל שיוכלו לסייע לאיראן. מימוש פעילות טרור כנגד מטרות בישראל וביצוע פיגועים לטובת "שחרור פלסטין". תוצאות החקירה מעידות על עומק הקשרים בין איראן לבין ארגון החזית העממית, ומאמציהם לבצע פעילויות ריגול וטרור בתוך ישראל, וזאת גם בעת ההתמודדות העולמית עם מגפת הקורונה אשר התפשטה באיראן בצורה קשה.

חקירה זו ממחישה פעם נוספת כי איראן ושלוחיה פועלים לגיוס וניצול של אזרחים ישראלים לטובת צרכיה של איראן. היום (7/4) הוגש ע"י פרקליטות מחוז מרכז,  לבית המשפט המחוזי בלוד, כתב אישום אשר מייחס לו עבירות ביטחוניות חמורות. ע"פ החלטת בית המשפט - זהותו של החשוד אסורה בפרסום. שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול בנחישות לסיכול כל פעילות של איראן ושל גורמי הטרור הפועלים מטעמה נגד בטחון המדינה.

אולי יעניין אותך גם

IRNA

שיחות הגרעין יתחדשו בקטאר

בהודעה נאמר כי ראש צוות איראן לשיחות הגרעין עלי בוגארי קאני יוצא לדוחה | השליח האמריקני המיוחד רוברט מאליי יגיע גם הוא לקטאר